Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

1

Wykresy gantta w produkcji Odoo

przez
Przemek
na 16.09.2015, 10:02 3913 odsłony

W produkcji Odoo jest funkcjonalność wykresów gantta dla planowania i zamówień produkcji. Testuje już jakiś czas moduł produkcyjny i zablokował mnie wykres gantta. A mianowicie w dwóch przypadkach:

1. W menu "Manufacuring" -> "Planowanie" -> "Zlecenia operacji wg. zasobów" wybieram opcję wykresu gantta i wyświetla błędne informacje o czasie produkcji danych zleceń. Zawsze w tym miejscu wykres zakłada że produkcja na dzień to 8 godzin i tak też wyświetla wykresy. Nie ważne że ustalam mu czas pracy np. 16 godzin (dla centrów roboczych), zawsze rozciąga wykres na 8 godzinne dni pracy.  Podglądając zlecenie w widoku pełnym (formularz) godziny są poprawnie wyliczane (zaplanowana data, data końcowa). To samo tyczy się z dniami wolnymi od pracy które to traktuje jako normalne dni robocze.

2. Innym ciekawym wykresem jest gantt dla "Zamówienia produkcji", który to wyświetla czas również w 8 godzinnym dniu, ale dzieli go sobie tylko znanym algorytmem żeby wyświetlał się w przybliżeniu do czasu jaki jest zadany dla centrum roboczego. Przykładowo jeżeli jest zamówienie produkcyjne które obliczone jest na 17 godzin pracy, to na tym wykresie wyświetla się 8,330... godziny i w poglądzie wygląda prawidłowo. Ale czas jest podzielony tak jakby przez czas jaki ma centrum robocze i to też nie do końca dokładnie.


1

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 16.09.2015, 10:34

Wszystko wskazuje, że chodzi Ci o błąd Odoo związany z wygresami gantta, zerknij na to zgłoszenie błedu i zwróć uwagę na komentarz o "twardym' zakodowaniu w javascripcie 8 godz (błąd biblioteki dhtmlxGantt).

  • Oflaguj

I to właśnie chodziło, choć obejście jest częściowe, gdyż zmieniając parametr "this.hoursInDay=8" w pliku dhtmlxgantt.js na 24 zmieniamy ilość godzin roboczych, ale dla wszystkich, więc wszystkie wyświetlają się w/g danej zmiennej. Ale dziękuję, problem zlokalizowany.

Przemek
na 16.09.2015, 12:39

0
Przemek
na 16.09.2015, 12:38

Jest kilka zamienników wykresów gantt'a, ale niestety mimo że wnoszą funkcjonalności to nie są dopracowane. Testowałem TeMPO - Gantt Improvement (dostępne w repo), niestety przy próbie przesuwania pojawiają się błędy. Na dana chwilę standardowe wykresy gantta są mało użyteczne i ciężko je używać w produkcji.  Prawdopodobnie w wersji 9, Odoo ma mieć nową wersję tego modułu, więc zobaczymy.

 

 

 

  • Oflaguj

Tutaj widać https://github.com/odoo/odoo/pull/3181 że jest jakiś problem z wdrożeniem wersji 3 tej biblioteki.

Dariusz Żbikowski
na 17.09.2015, 12:55

Z konwersacji wnioskuję że od wersji 6 (openErp) jest problem z wykresami gantta, czy to znaczy że wcześniej dało się z tym pracować? I zdumiewające jest że tak ważny moduł jest tak słabo rozwinięty. Przeanalizowałem produkcję dosyć mocno, zrobiłem sporo testów i mogę powiedzieć że żeby nie to, to pewnie używalibyśmy już Odoo w produkcji i w planowaniu w naszej firmie. Reszta funkcjonalności jest dobra i dała by się dostosować do naszych realiów, ale dział produkcji potrzebuje funkcjonalnych wykresów do planowania produkcji i bez tego ani rusz. Zastanawia mnie również fakt że mnóstwo firm produkcyjnych z tego korzysta (przynajmniej na zachodzie) i jak oni sobie z tym radzą. Odpowiadając sobie na to pytanie: pewnie mają swoje moduły robione pod specyfikę danej firmy i tu zdaje się jest sedno.

Przemek
na 18.09.2015, 06:57

Wracając do tematu, zamiennik wykresów gantt'a "TeMPO - Gantt Improvement" nadrobił nieco od poprzedniego wpisu, poprawili większość błedów i mogę stwierdzić że nadaje się już do użytku. https://www.odoo.com/apps/modules/8.0/gantt_improvement/

Przemek
na 10.03.2016, 08:11

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 16.09.2015, 10:02
Oglądano: 3913 razy
Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016, 08:11