WMS - System zarządzania magazynem (Warehouse Management System)

Rewolucyjny system zarządzany podwójnymi zapisami

Zmniejsza czas procesów, automatyzuje transakcje, obniża poziom zapasów i pozwala uzyskać pełną identyfikowalność wszystkich operacji w systemie. Odoo dokonuje podwójnych wpisów dotyczących zapasów, analogicznych do tzw. podwójnej księgowości.

Podwójne zapisy magazynowe

Nic nie zginie, wszystko jest przesuwane

Zapisy opierają się na podwójnym systemie rejestrowania, który zrewolucjonizował rachunkowość. W tym oprogramowaniu open source, do zarządzania zapasami, nie może dojść do niezarejestrowanego zużycia, utraty lub zniknięcia produktów; Produkty są zawsze przemieszczane z jednego położenia do drugiego.

Korzyści obejmują pełną identyfikowalność (od klienta do dostawcy i nie ograniczają się tylko do magazynu), rozszerzone raportowanie (np. wyceny zapasów według stref magazynowych) oraz bardzo prosty interfejs użytkownika.

Skróć czas procesów

Automatyczny planista zrealizuje sam Twoje plany

Odoo przygotowuje wszystkie operacje za Ciebie, według Twoich własnych zasad logistycznych: reguł pull, reguł push, produkcji na zamówienie, zasad minimalnych stanów magazynowych itp.

Zoptymalizuje plany i nakład pracy a dzięki automatycznemu planiście zmniejszy czas trwania procesów.

Transakcje automatyczne

Planowanie pobrań, pakowania, przyjęcia i ruchów wewnętrznych Odoo wykona automatycznie za pomocą własnych reguł routingu.  Zdefiniuj własne reguły push i pull organizujące magazyn lub zarządzające ruchami produktów pomiędzy kilkoma magazynami.

Skaner kodów kreskowych dodatkowo ułatwi wszelkie czynności.

Pełna identyfikowalność

Od początku do samego końca, w przeszłości i przyszłości

Miej oko na cały magazyn poprzez śledzenie wszystkich transakcji w przeszłości i przyszłości. Śledzić możesz szczegółowo wszystkie przesunięcia, nie tylko w magazynie, ale wszędzie tam, gdzie zostały zrobione (klienci, dostawcy lub zakłady produkcyjne).

Przejrzyj całą ścieżkę przepływów identyfikowalności, aby uzyskać jasny obraz tego, co stało się z konkretnym produktem lub wysyłką.

Zmniejsz poziom zapasów

Dostrój metody zamówień do własnych potrzeb

Zmniejsz swoje zapasy dzieki temu, że będą zawsze na czas uzupełniane!  Możesz skonfigurować reguły minimalnych zapasów i automatycznych zamówień, z obliczeniem optymalnej ilości niezbędnej do uzyskania optymalnego poziomu. Pozbądź się stresu i niech pomocny system sam przedstawi Państwu konkretne propozycje.

W pełni zintegrowany z całą działalnością

Sprzedaż, zakupy i integracja księgowa

Dokonuj dokładnych zamówień.  Odoo WMS jest w pełni zintegrowany ze sprzedażą i zakupami dla zoptymalizowania prognoz.  Integracja rachunkowości pozwoli w czasie rzeczywistym na szczegółową wycenę kosztów i wygenerowania sprawozdawczości na temat przychodów.

Śledzenie numerów seryjnych

Przypisywanie numerów seryjnych jest możliwe na każdym etapie rejestracji przepływu produktów.  Odoo obsługuje partie produkcyjne (partie identycznych produktów) lub partie logistyczne (palety, skrzynki, itp) tak, aby pomóc Ci uzyskać pełną identyfikowalność.

.

Łatwe skalowanie systemu WMS

Zarządzaj własnymi lokalizacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi, klientów, dostawców lub zapasów produkcyjnych wraz z wielo-magazynowym systemem Odoo opartym na strukturach hierarchicznych lokalizacji.  Jest to wspaniała cecha, przydatna zarówno dla małych, jaki dla dużych firm.

Raporty i pulipty menedżerskie

Analizuj wydajność magazynu w celu poprawy efektów

Dobry przegląd pozwoli podejmować lepsze decyzje. Zbudujesz swój pulpit tak , jak wygodnie będzie Ci dowiadywać się o wydajności magazynu.  Głębsze raporty analizy w czasie rzeczywistym poinformują Cię o innych szczegółach, takie raporty każdy może tworzyć i udostępniać.

2 miliony użytkowników prowadzi swą działalność wraz z Odoo