Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

1

Wycena magazynu EUR/PLN

przez
zibion
na 08.12.2015, 11:57 3894 odsłony

Kupuję produkt w euro natomiast wartość magazynu mam w pln. Efekt porządany ale skąd system bierze kurs euro? Z jakiego momentu jest przeliczenie na pln (moment wyceny czy zakup)? Bedę wdzięczny za wyjaśnienie.


1
Janusz Stefaniak
na 08.12.2015, 16:36

W menu Księgowość/Konfiguracja/Rózne/Waluty znajdziesz definicje różnych walut. Po kliknięciu na dowolną z nich zobaczysz tabelkę z kursami danej waluty na różne dni (tylko te dni, które zostały wprowadzone i zdefiniowane). System działa tak, że w momencie zatwierdzania danego dokumentu wybiera z tej tabelki ostatni zdefiniowany dzień, najbliższy bieżącemu i według tego kursu dokonuje przeliczeń walut.

  • Oflaguj

Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie. Chciałbym dopytać jeszcze. Piszesz "w momencie zatwierdzania dokumentu". Masz na myśli zakup? Czy później system będzie wyceniał stan w magazynie po kursie kupna czy po kursie z dnia wyceny magazynu?

zibion
na 09.12.2015, 05:36

Musisz odróżniać operacje magazynowe od operacji fakturowych. Operacje magazynowe odbywają się na podstawie wycen z dokumentów zamówień. Operacje fakturowe nie wpływają bezpośrednio na stan magazynu. Ewentualne różnice kursowe itp. można "umieścić" w magazynie za pośrednictwem modułu "Koszty nabycia"

Janusz Stefaniak
na 09.12.2015, 10:59

0
Rafał Bednarz
na 23.11.2016, 14:36

Cześć, Pozwolę się podpiąć pod temat. Również kupuje produkty w EURO i moje pytanie czy przy produkcie może być wyświetlana cena zarówno w EURO i PLN? I czy da się zrobić tak żeby program codziennie zaciągał aktualny kurs np. z ECB. Znalazłem taki moduł (currency_rate_update) ale być może jest to już w standardzie??

 

  • Oflaguj

Moduł currency_rate_update jak najbardziej nadaje się do tych celów. W standardzie system nie pokazuje cen produktów w rożnych walutach (może być ich przecież kilka lub nawet kilkanaście). Jak ktoś się uprze to dorobi sobie takie rozszerzenie, pytanie tylko po co, jeśli można stosować do tego celu cenniki w różnych walutach.

Janusz Stefaniak
na 23.11.2016, 21:12

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 08.12.2015, 11:57
Oglądano: 3894 razy
Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016, 14:36