Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Tworzenie produktu z danych dostarczonych z CSV

przez
Dr.One
na 11.05.2016, 12:56 2042 odsłony

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, niestety, żadna z nich się nie przydała .... gdyby była ..... :)

Ale dość żartów, od chwili wysłania mojego zapytania sporo zrobiłem, i w zasadzie wszystko działa jak chciałem, niemniej jest jeden problem który spędza mi z powiek sen. Otoż samo tworzenie produktu przebiega bez najmniejszych problemów, jedynie aktualizacja product_product pozostawia do życzenia.

Kiedy utworzyłem już produkt a następnie chcę  (ponieważ pole EAN13 znajduje się w product_product) zaktualizować EAN13 używając self.env['product_product'].write({'ean13': new_ean13}) nic się nie dzieje a przecież cały czas znajdujęmy się w obrębie jednego obiektu/rekordu prawda ?

czyli jeśli tworzę nowy produkt new_product = self.env['product_template'].create({'i tutaj odpowiednie dane'})

a następnie aktualizuję product_product dla tego samego id ...... bzdura, utworzony produkt dopiero dostał id o którym obiekt nie wie :)

Właśnie coś mi zaświtało ....

należało by najpierw wyszukać id i dopiero  aktualizować .....

No i rozwiązałem problem ;)

Dzięki za pomoc ...

 

 

Znajduję tysiące powodów żeby to rzucić ... jednak tego nie robię, dziwne nie ? ;)

 

 

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 11.05.2016, 12:56
Oglądano: 2042 razy
Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016, 12:11