Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Pytanie do Darka w kwestii "Automatyzacja procesu sprzedaży"

przez
Dr.One
na 08.04.2016, 18:35 2127 odsłony

Dziękuję za odpowiedź Darku, ale czy miałeś z tym do czynienia i jak mogę to zrobić ?
Widzę w ustawieniach menu Workflow ale nie mam pojęcia jak tego użyć i czy wogóle jest to miejsce gdzie ustawia się kolejność wywoływanych metod bo jak sądzę o to chodzi ?

Znalazłem kilka ciekawych rzeczy, mianowicie edytor "Workflow", niewiem jeszcze jak go zmodyfikować ale dojdę.

Jeśli ktoś z was kiedykolwiek tego używał z powodzeniem, bardzo proszę o podpowiedź co zmienić żeby po wydrukowaniu zamówienia automatycznie generowała się faktura.

Nie musi się zapisywać do księgi, tylko żeby była utworzona i można było ją wydrukować.

W międzyczasie po gmerałem w tym edytorze Workflow, coś się zaczyna dziać ale chwilowo, nie to czego sie spodziewałem :)

Po kilku godzinach prób doszedłem do  konkluzji ... wygląda na to, że możliwym jest takie zautomatyzowanie, niemniej, trochę skomplikowane.

Zmiana w sale/quotation workflow zaowocowała komunikatem "nie mozesz wygenerować faktury jesli zamówienie nie posiada linii" :)

i to już jest jakaś podpowiedź.

Czyli muszę albo zmienić state i próbowac z np 'progress' kiedy zamówienie już jest utworzone z liniami :)

 

Przypisanie stosownie zdefiniowanego przepływu do zamówienia sprzedaży (lub ew. do formy płatność) wygeneruje automatyczne działania, których prawdopodobnie oczekujesz. Przepływ generuje odpowiednie sygnały, które nie koniecznie muszą być wykonywane w określonej kolejności. Raczej wykonywane są asynchronicznie, nie mniej jeden sygnał może wyzwalać inne, kolejne.

Dariusz Żbikowski
na 11.04.2016, 18:10

Niezbyt rozumiem, co ty robisz. Pop prostu zainstaluj moduł, który ci wskazałem "sale_automatic_workflow", korzystając z nowego menu, zdefiniuj przepływy który np. generuje fakturę po dostawie i użyj któregoś z nich z zamówieniu sprzedaży.

Dariusz Żbikowski
na 12.04.2016, 13:01

Włącz może jeszcze stosowny cron "Automatic Workflow Job", bez niego raczej nic Ci się nie uda.

Dariusz Żbikowski
na 12.04.2016, 14:18

Włączony jest jak widzę domyślnie. Settings/Scheduled Actions / Automatic Workflow Job i aktywne z czasem ustawionym na 1 minutę w nieskończoność

Dr.One
na 12.04.2016, 14:42

W końcu sobie poradziłem, wszystko działa jak chciałem. Moduł który wskazałeś owszem, (zaczerpnąłem z niego kilka pomysłów) sam w sobie nie rozwiązywał wszystkich problemów. Zbudowałem więc na szybko moduł który robi o co prosze :)

Dr.One
na 13.04.2016, 11:25

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 08.04.2016, 18:35
Oglądano: 2127 razy
Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016, 11:25