Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Odoo 8 vs Odoo 9 community edition

przez
Grzesiek
na 18.01.2016, 00:47 5582 odsłony

Która wersja jest obecnie bardziej opłacalna, czy wersja 9 nie jest za bardzo okrojona? Program chciałbym zastosować do małej firmy zajmującej się produkcją, głównie chodzi mi o nadzorowanie produkcji/wydajności konkretnych pracowników, oraz prowadzenie magazynu.


0
rwachster
na 12.05.2016, 08:33

witam, a jak wygląda kwestia późniejszego updatu z 8 na 9, bazy są zgodne...?

  • Oflaguj


0
Tomasz
na 30.01.2016, 13:35

W 9 największe zmiany to księgowość, user interace, portal klienta w eCommerce, zarządzanie projektem i jego rozliczenia.

Do 9 nie ma jeszcze polskiej ksiegowosci, do 8 jest, no i oczywiscie jest juz wiele gotowych aplikacji, Myśmy napisali wiele modułów do produkcji V8 CE, proszę napisać do nas na info@hadron.eu.com jeżeli będzie Pan miał jakieś potrzeby modyfikacji.

Funkcjonalnosci 9CE są faktycznie "okrojone" w niektorych miejscach jak np:

- interface skanera,

- import wyciągów bankowych w różnych formatach, 

- śledzenie płatności

to wszystko w V8 CE jest dostepne a w V9 jest tylko w Enterprise

Poza tym bardzo duża zmiana to zarządzanie projektami, rozliczanie sie z czasu i wydatków na koszt projektu, teraz to SO jest glownym dokumentem i wszystko musi się najpierw znalezc na SO... konta analityczne same się tworzą ale trzeba wczesniej odpowiednio skonfigurować produkty... Trochę przekombinowane jak dla mnie, wydaje mi się, że zarządzanie projektami i rozliczanie się z nich było łatwiejsze i bardziej przejrzyste w Odoo 8.

CRM jest ulepszony, no i oczywiscie strona internetowa, sklep internetowy ma wiele ulepszeń, system działa ogólnie szybciej.

Tutaj pełen zakres różnic:

https://drive.google.com/file/d/0B_YN7Y1jWWGpdDFsLS03cEZfZDg/view?usp=sharing

  • Oflaguj


0

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 18.01.2016, 12:39

Odoo v9 jest oczywiście wersją nowszą, tym samym nieco mniej sprawdzoną i posiadającą aktualnie znacznie mniej opracowanych przez społeczność rozszerzeń. Może to być szczególnie istotne w przypadku szerokiej gamy ekstra modułów produkcyjnych dostępnych dla wersji 8.

PS. Dlaczego uważasz, że wersja 9 jest za bardzo okrojona?

  • Oflaguj

Dzieki za odpowiedź. Opierałem się na tabelce, którą odoo ma na swojej stronie i błędnie uznałem, że ucieli znaczną część funckji. Wczoraj i dzisiaj obie wersje porównałem i nie odbiegają od siebie jak wcześniej przypuszczałem. Postawowy modół produkcyjny jest dla mnie w zupełności wystarczający, choć dodał bym do zamówień produkcji zakładkę "Odpowiedzialny", żeby łatwiej można było wyszukać co dana osoba zrobiła.

Grzesiek
na 18.01.2016, 21:34

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 18.01.2016, 00:47
Oglądano: 5582 razy
Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016, 08:33