Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

1

Konfiguracja nowego pola

przez
zibion
na 20.12.2015, 20:41 4353 odsłony

W module produkcji, w formularzu zamówienia produkcji dodałem nowe pole. Jak zrobić aby teraz każde przesunięcie wykonywane przy zużywaniu produktów na podstawie produkcji zawierało wartość tego pola.


1
zibion
na 21.12.2015, 08:51

Postaram się sprecyzować oczekiwania. Wykonuje w systemie produkcję kilku produktów. W zestawieniu materiałowym każdego z nich znajduje się, między innymi ten sam składnik. Chciałbym po pewnym czasie dowiedzieć się ile tego wspólnego składnika zużyłem do każdego z produkowanych produktów. Nie mogę tego zrobić za pomocą danych które zbiera i generuje system w tej chwili. Przesunięcia jakie są wykonywane podczas zużycia materiałów na produkcję nie łączą zużytych materiałów z wyprodukowanym produktem (przynajmniej ja tego nie mogę wyfiltrować). Można to zrobić w bardzo prosty i czytelny sposób posługując się polem opisu w przesunięciach. Chciałbym teraz aby system wykonując przesunięcie materiałów podczas produkcji w pole opisu wstawił mi wartość tego dodanego przeze mnie pola, lub pomijając już dodanie tego pola, żeby wstawił mi nazwę produkowanego produktu z zamówienia produkcji. W tej chwili pole opisu odczytuje z zamówienia produkcji numer tego zamówienia. Można to jakoś zmienić aby zamiast tego numeru odczytywał pole nazwy produkowanego produktu lub pola dodanego przeze mnie?

  • Oflaguj

Model stock.move posiada pole production_id. Podążając za jego wartością i na jego podstawie można zawsze zidentyfikować co i z czego było produkowane.

Dariusz Żbikowski
na 24.12.2015, 11:18

Może jakaś podpowiedź. Nie mam pojęcia jak podążać za wartością pola production_id

zibion
na 29.12.2015, 20:17

1

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 21.12.2015, 08:37

Propagowanie tego typu wartości wymaga na ogół poważniejszych zmian programowych i często modyfikacji znacznie większej ilości klas i metod niż ta jedna. Lepiej byś zrobił gdybyś opisał cel i motyw dodania tego pola. Może podobne rozwiązanie ktoś już wykonał i można oprzeć się na nim.

  • Oflaguj


0
Dorian Duddzisz
na 28.01.2016, 13:04

witam może ktos mi napisaj jak nalezy dodać nowe pole aby sie pojawiło w module mrp.repair ?

  • Oflaguj

Nie jestem ekspertem w tym temacie - jeszcze - ale dodać pole możesz w dwojaki sposób, albo dopisać takowe w mrp_repair.py w klasie mrp_repair poniżej linii 115 lub z zewnętrznego mudułu w którym utworzysz klasę: przykład:

class mrp_repair(osv.osv):
    _inherit = 'mrp_repair'# jeśli potrzebne :)
    _columns = {
         'twoje_pole': fields.char('nazwa_pola'),#oczywiście typu jaki   potrzebujesz
}
i masz dodatkowe pole które oczywiście musisz jeszcze dodać do widoku. czyli w pliku mrp_repair_view.xml dopisać: zaleznie od tego gdzie chcesz je zobaczyć czy w form, czy w tree czy jakimkolwiek innym odpowiednio: dla widoku tree
    
        mrp.repair.tree
        mrp.repair
        
        
        



analogicznie dla widoku form czy innych. Możesz także po dodaniu pola w mrp_repair (i zrestartowaniu serwera - service odoo restart) umieścić w widoku pole ręcznie, włącz tryb deweloperski otwórz/edytuj widok wpisz w odpowiednim miejscu twoje pole i zapisz. Po odświeżeniu powinno sie pojawić na ekranie tam gdzie umieściłeś je w widoku.
Dr.One
na 02.02.2016, 09:31

uwielbiam ten edytor ... w zasadzie to powinieneś założyć nowy temat Dorian.

Dr.One
na 02.02.2016, 09:32

polecam www.odoo.com/forum/help-1 jeśli szukasz odpowiedzi lub pomocy ;)

Dr.One
na 02.02.2016, 09:33

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 20.12.2015, 20:41
Oglądano: 4353 razy
Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016, 13:04