Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Jaka wersja odoo?

przez
Jordan
na 04.03.2019, 16:50 1575 odsłony

Z jakiej wersji odoo warto rozpocząć naukę? Obecnie nadal wspierane są wersje 10,11 i 12. Czy duże są różnice między tymi edycjami i w szczególności funkcjonalnościami?


0

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 05.03.2019, 08:52

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie wcale nie wydaje mi się prosta. Wybór wersji, moim zdaniem, zależy od tego, jaki jest planowany obszar zastosowań systemu. Także warto przyjrzeć się jakie w każdej wersji są różnice pomiędzy edycjami "Community" i Enterprise (patrz np. https://www.odoo.com/page/editions.  Jeśli interesuje nas zastosowanie edycji Community to moim zdaniem najlepiej zaczynać zabawę od wersji 10 - jest najstarsza i dla niej społeczność Odoo miała czas zbudować największą ilość różnych rozszerzeń. Jeśli interesuje nas wdrażanie edycji Enterprise to chyba najlepiej zaczynać zabawę od razu w wersji najnowszej.

Różnic pomiędzy wersjami jest również sporo i szybko ich się nie wyliczy, lepiej przeczytać informacje o zmianach powiązane z każdą nową wersją. Ewentualnie poszukać porównań podobnych np. do tego: http://www.planet-odoo.com/2017/11/06/odoo-10-vs-odoo-11-community-edition/ lub do tego https://www.quora.com/What-are-the-new-features-provided-by-Odoo-12, które mogą nieco pomóc zorientować się w zachodzących zmianach.

PS. Demo edycji 12 Enterprise jest dostepnę na stronie producenta, demo edycji 10 Community (z rozszerzeniami) na tej stronie.

  • Oflaguj

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

7 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 04.03.2019, 16:50
Oglądano: 1575 razy
Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019, 09:23