Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Dostosowanie Odoo do wymogów JPK

przez
Lukasz P
na 28.11.2017, 15:01 4407 odsłony

Witam!

Czy ktoś wie, czy są jakieś moduly pozwalające dostosować Odoo do nowych wymogów? W wikipedii wymienione są moduły do księgowości PL, ale wygląda na to że jest to jakaś kryptoreklama bo nie można ich nigdzie znaleźć


0
Grzegorz Żurek
na 08.11.2018, 12:52

Posiadamy export JPK VAT 3.0 kwestia tego jak u siebie rozwiązujecie problem z dodatkowym periodem dla podatków.

Dodatkowo w jaki sposób oznaczacie u siebie pozycje kup i nkup. My rozwiązaliśmy to za pomocą dodatkowego periodu dla podatków, który defaultowo przy księgowaniu się duplikuje, ale księgowy ma możliwość zmiany na inny okres. Dodatkowo konta mają znacznik, który zaznaczony powoduje zaznaczanie z automatu pozycji kup. Z możliwością zmiany przez księgowego.

Na podstawie odpowiednio skonfigurowanych rejestrów generowany jest plik JPK uwzględniający przypadek odwrotnego obciążenia. Nipu klienta spoza uni. Funkcjonalność można połączyć ze sprawdzaniem, czy nip jest aktualnie zarejestrowany w MF podczas generowania pliku, dając możliwość wyrzucenia z kosztów takiej pozycji i ponownego wygenerowania pliku, żeby nie trzeba było potem generować korekty.

  • Oflaguj


0

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 30.11.2017, 12:35

O ile dobrze mi wiadomo, nie ma ogólnodostępnych i bezpłatnych modułów dostosowujących Odoo do naszych realiów fiskalnych, także JPK. Tego typu moduły zwykle wdrażane są odpłatnie.

PS> Udostępniliśmy ostatnio wersję 10 sytemu DEMO. W niej można zapoznać się z różnymi rozwiązaniami, także z wysyłką bezpośrednią JPK z poziomu samego Odoo (tj. bez pośrednictwa innych systemów typowo księgowych).


  • Oflaguj


0
Tomasz
na 03.03.2018, 02:43

Witam, myśmy dopasowali wygląd faktur i faktur korekt oraz integrację z Comarch Optima, która działa tak, że generujesz plik z informacjami o fakturach, wysyłasz do księgowego, on importuje to do Optimy i robi już wszystkie potrzebne raporty i pliki .jpk na bazie tego pliku. Ułatwia i oszczędza to dużo pracy. Zapraszam do kontaktu na info@hadron.eu.com jeżeli jesteście zainteresowani zakupem tego modułu. Napisz jaką wersję odoo używacie i czy rozliczenia tylko w PLN czy też w innych walutach.

  • Oflaguj

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

5 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 28.11.2017, 15:01
Oglądano: 4407 razy
Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018, 12:52