Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Problem z uruchomieniem Odoo na komputerze (Windows)

przez
Paweł
na 09.06.2016, 09:49 4951 odsłony

Witam,

zainstalowałem na komputerze Odoo w wersji dla Windows, instalacja przebiegał prawidłowo od razu można było uruchomić system i wprowadzać dane. Niestety nie wiem jak uruchomić ponowanie Odoo. Uruchamiam pgAdmin III, odpalam bazę ale nie mam dostepu przez przeglądarkę do localhost:8069, próbowałem też na localhost:5034.

Proszę o informajcję co oprócz uruchomienia bazy trzeba zrobić aby można było działać na Odoo w wersji desktopowej a Windows 10?

 


0
Paweł
na 10.06.2016, 05:48

Obie usługi są uruchomione, PostgreSQL_For_Odoo jak również odoo-server-9.0. Może ja coś robię źle na samym początku? Uruchamiam pgAdmin, tam wybieram bazę któa została utworzona podczas instalacji (openpg) i daję połącz. Powinno wystarczyć i uruchamiam w przeglądarce localhost:8069/web/login, powinno pojawić się okno do logowaia - nie poojawia się :/

Czy ktoś spotkał się z tym probelemem lub ma pomysł gdzie szukać przyczyny?

Edit:

Usługi są uruchomione. Czy parametr CONNECTION LIMIT = -1; może mieć znaczenie? Domyślnie jest -1

  • Oflaguj

Jeśli działało na początku to teoretycznie winno i teraz jeśli obie usługi są włączone i działają. Uruchamianie pgAdmin tak na prawdę jest zbędne, za jego pomocą sprawdzisz co najwyżej czy masz łączność z bazą danych. Najlepiej sprawdź co widać w logu - powinien być w katalogu openerp-a. Wygląda to tak jakby serwer usiłował wystartować, potem napotyka błąd i kończy działanie - jednak wtedy w usługach powinno być widać, że się zatrzymał.

Dariusz Żbikowski
na 10.06.2016, 12:08

0

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 09.06.2016, 10:17

Sprawdź w usługach systemowych czy serwer openerp jest uruchomiony. Jeśli nie to uruchom i ustaw automatyczne uruchamianie na przyszłość.

  • Oflaguj

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 09.06.2016, 09:49
Oglądano: 4951 razy
Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016, 07:53