Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Import danych do faktur z zewnętrznego źródła.

przez
Dr.One
na 06.04.2016, 19:25 2162 odsłony

Panowie, chciałbym wrzucić do systemu faktury a właściwie dane potrzebne do ich utworzenia. Przeglądam co znajduje się w pliku exportowanym i wygląda na to, że bez przygotowania specjalnej metody importowania zbyt wiele zrobić się bezpośrednio nie da.

Czy może się mylę ?

Otóż po wstępnym zapoznaniu wygląda, że metoda import powinna wczytywać dane, na bazie dostarczonych danych tworzyć nowych klientów/partnerów, adresy itd. Następnie pobierać odpowiednie ID z tabel, upychać to wszystko do nowego CSV i dopiero wtedy możliwe będzie zaimportowanie bezpośrednio do Accountingu .... co wydaje mi się trochę pozbawione sensu. Obawiam się też, że jak zaimportuję dane bezpośrednio to i tak będzie konieczne potwierdzanie aby zapisać w Journal'ach kolejne rekordy.

Jest jakaś możliwość, żeby to zrobić prościej, mając CSV z danymi klienta, produktami i cenami adresami i wszelkimi innymi danymi do przygotowania faktury ?

Oczywiście w postaci w jakiej Odoo zostało zbudowane można jeszcze wrzucić CSV do sale/quotation i następnie przechodzić kolejne etapy zatwierdzania, przesuwania, drukowania ..... ale to marnowanie czasu do potęgi 16 (tak przynajmniej twierdzą pewni ludzie).

Oczywiście póki co, importuję dane do mojego modułu i ręcznie wykonuję kolejne kroki. Rozważam także wywoływnaie kolejnych metod automatycznie z poziomu programu.

Ale czy to się uda ?

 

 

Proces fakturowania jest kompletnie niezależny od zamówień i magazynu. Można zatem próbować robić coś takiego, najlepiej kompletnie nie opierając się na produktach, tylko traktując ich nazwy jako opisy pozycji faktury. Wydaje mi się, że najlepiej chyba jednak oprzeć się na jakimś systemie identyfikatorów zewnętrznych (nie wewnętrznych).

Janusz Stefaniak
na 06.04.2016, 20:19

Dziękuję za odpowiedź Panie Januszu. Szkoda, że Odoo działa tak jak działa, zdecydowanie niepotrzebnie cały proces jest taki skomplikowany. Z drugiej styrony jeśli weźmiemy pod uwagę ogólnie przyjęte zasady i rozwiniętą księgowość .... jest super. Niestety w przypadku niewielkich firm gdzie w zasadzie najważniejszym jest wydać szybko dokument i zapisać do księgi ... cały ten mechanizm nadaje się ... do wymiany :) Jak już wcześniej pisałem, myslę nad dodaniem procedury która zautomatyzowała by cały ten proces i w chwili tworzenia a właściwie po utworzeniurekordu zamówienia realizowałby kolejne metody żeby przeskoczyć szybko z zamówienia do faktury i zapisu do księgi. Nie mogę jednak sobie poradzić z ustawieniem (o ile można to zrobić) domyślnego podatku który chciałbym aby był automatycznie wpisywany w chwili tworzenia kolejnych linii zamowienia .... coś mi nie idzie :)

Dr.One
na 06.04.2016, 21:21

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 06.04.2016, 19:25
Oglądano: 2162 razy
Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016, 21:21