Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Upgrade do wersji 8?

przez
Andrzej Szczepaniak
na 02.10.2014, 11:36 2706 odsłony

W jaki sposób przeprowadzić upgrade systemu z wersji 7 do wersji 8?


0

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 07.10.2014, 16:30

Witaj na forum.

Według mojej wiedzy, bezpłatna procedura migracji do wersji 8 nie jest znana szerokiej społeczności. Jak informuje producent na stronie informującej o sposobie numeracji kolejnych wersji systemu zmiana pierwszej cyfry wersji wiąże się zwykle z poważną przebudową systemu i najczęściej z brakiem możliwości bezpśredniego upgrade. Tę producent, jako odpłątną usługę, rezerwuje sam dla siebie.

Najlepsze otwarte narzędzia jakie znam, wspierające ten proces, znajdują się na stronie OpenUpgrade. Publikacje dostęne na niej wspiera cała społeczność użytkowników. Niestety sprawa nie wygląda gładko. Jak można przeanalizować tutaj  procedury migracji w przyadku niektórych modułów są zbędne, w przypadku innych są dostępne w narzędziach tej strony, a w przypadku jeszcze innych modułów nie zostały jeszcze wcale opracowane.

Podsumowując... wszystko zależy od tego jakimi modułami systemu się posługujesz!

Najprawdopodobniej natkniesz się jednak na problemy, przypuszczalnie z modułem magazynu, który został przebudowany od podstaw i prawie w całości. Pomocne dla fachowca mogą się okazać procedury analizy i porównania struktury baz danych dostępne również na stronie OpenUpgrade. Mnie osobiście się przydały i dzięki nim właśnie (+ trochę programowania) dokonałem z sukcesem migracji fimowych bez danych. Zatem może się to chyba udać, choć nie jestem tego pewien, gdyż rozwiązanie, którego sam używałem, nie jest uniwersalne w ogólnym przypadku.

 

  • Oflaguj

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

2 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 02.10.2014, 11:36
Oglądano: 2706 razy
Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014, 16:30