Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Produkcja

przez
smoq72
na 04.05.2016, 13:25 3896 odsłony

Mam produkt który składa się z różnej konfiguracji podproduktów.

Podprodukty z materiałów kupowanych.

teraz wrzucając Produkt do produkcji nie są sciagane z magazynu materiały z których są wykonane podprodukty ... tylko sciagane są podprodukty.

Jaka jest filozofia w odoo czy produkt nie moze się skladac w zestawieniu materiałowym z wstepnie przetworzonych juz ( skonstruowanych czesci ? ) 

Chyba niezbyt jasno zadałeś to pytanie. Przecież sam piszesz, że ściągane są podprodukty a następnie pytasz czy można takich użyć w zestawieniu?

Janusz Stefaniak
na 04.05.2016, 13:43

0
Janusz Stefaniak
na 04.05.2016, 15:47

Tak, jest to możliwe. Jeśli odpowiednio zdefiniujesz reguły uzupełniania zapasów, Odoo samo wygeneruje wszelkie zamówienia produkcji i zamówienia zakupu. Zrobi to niezaleznie od tego na którym etapie użyty będzie półprodukt, gdy reguła uzupełniania zapasów zadziała w stosunku do niego, zamówienie produkcji na półprodukt zostanie utworzone i przydzielone/zarezerwowane do niego zostaną materiały.

  • Oflaguj


0
smoq72
na 04.05.2016, 14:58

fakt zagadał mnie ktos i się wysłało ...

chodzi mi o to czy odoo sciągnie z magazynu materiały z których są zrobione półprodukty ...

nie daje do produkcji półproduktu tylko produkt zawierający półprodukty a te sa skolei zrobione z materiałów ... taka kaskada i mieszanina częsci 

czy jest mozliwe zeby oddo przeanalizowało kaskadowe zestawienia materiałowe i samo powrzucało do produkcji to co jest zawarte w w kilkuwarstwowej hierarchi produktu finalnego

czy raczej trzeba spłaszczyc produkt do jednego zestawienia materiałowego dla produktu i nie uzywac zagnieżdżania zestawien materiałowych

 

 

 

  • Oflaguj

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 04.05.2016, 13:25
Oglądano: 3896 razy
Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016, 15:47