Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Porawianie doskonałego [Zamknięte]

przez
Dr.One
na 24.02.2015, 11:42 1292 odsłony

- Pytanie został zamknięty z powodu: niezwiązane z tematem lub nieaktualne

przez
Dr.One
na 19.04.2015 12:15:48

Jak to zwykle bywa, ludzie mają wszystko ale .... to nie wszystko. I wciąż kombinują, zeby mieć więcej. podobnie jest ze mną :)

Uparcie staram sie poprawiać to co już jest do tego stopnia poprawione że czasem już się nie da :) ale mnie to nie ..... nie przeszkadza i mimo wszystko próbuję udoskonalić "doskonałe".

Dzisiaj chciałbym dodać informację która ułatwić miałaby wykonywanie przesunięć z magazynu do magazynu.

Pytanie pierwsze to czy:
- kiedy otworzę produkt i kliknę w Move(przenieś/ruch) a następnie w Create (utwórz) mamy do wprowadzenia sporo informacji, miedzy innymi lokalizację źródłową która jak sądzę w tym przypadku powinna pojawić się automatycznie (?) ponieważ system "wie" gdzie wybrany produkt się znajduje. Ale niestety nie wybiera lokalizacji ... dlaczego ? co może być tego powodem ?

Pytanie drugie to:
- kiedy dopisuje do widoku pole z listy dostępnych dla danego widoku chcąc pokazać jego zawartość, dlaczego jej nie pokazuje ?
(zauważyłem, że jesli jakieś pole się powtarza w widoku to informacje wyświetlane sa tylko w jednym z nich dlaczego ? czy powinienem zastosować specjalne rozwiązanie ?)

 

A może to poprostu tak nie dziala ? A może dodany przeze mnie modul powoduje takie zaburzenia pracy ?

Może jest to spowodowane błędnym ustawieniem dziedziczenia ......

 


0
Janusz Stefaniak
na 24.02.2015, 20:02

Ad 1) Produkt może znajować się w wielu lokaliazacjach. Systm nie wie o którą Ci chodzi. Na dokładkę przesunięcia odbywają sie pomiędzy lokalizacjami a nie magazynami.

Ad 2) Np. pole "product_qty" w modelu stock.move nie ma związku z generalną ilością produktów w magazynie. Przypuszczam, że raczej system pokazuje ok. Użyte pola w widokach nie mogą się powtarzać, taka jest natura systemu!

  • Oflaguj

Strasznie brakuje mi bezpośredniego kontaktu z ludźmi mającymi doświadczenie w tych kwestiach.

Dr.One
na 24.02.2015, 21:19

Pięknie byłoby gdyby program pokazywał względem wybranego produktu rozwijaną listę lokalizacji w których się ów produkt znajduje :) To byłoby zdecydowanie super rozwiązanie. Możliwe do zrealizowania ?

Dr.One
na 25.02.2015, 10:38

Na wodoku produktu masz ikonkę "ilość na składzie", wystarczy w nia kliknąć aby dowiedzieć się ile go jest i w której lokalizacji. Zatem... wykonalne :)

Dariusz Żbikowski
na 25.02.2015, 10:44

He he he to wiemy :) Miałem na myśli coś takiego: podczas wybierania lokalizacji produktu do przeniesienia :) w chwili gdy wybierasz likalizację źródłową -> i tu taka lista była by wskazana :) Np mam ten sam produkt w trzech różnych i takaż lista mogła by się pojawiac :)

Dr.One
na 25.02.2015, 10:57

Darku, jest jakas szansa zeby porozmawiac bezpośrednio (skype,gg,email, telefon)?

Dr.One
na 25.02.2015, 11:02

Numer telefonu jest na stronie Knotakt

Dariusz Żbikowski
na 26.02.2015, 08:23

He he he, z telefonu zrezygnowałem :) ale każdy inny kontakt .... byłby ok ;)

Dr.One
na 26.02.2015, 11:52

Darku, mam pytanie dotyczące pewnego rozwiązania które chodzi mi po głowie, być może nie jest idealne ale w moim przypadku byłoby zdecydowanie dobrym rozwiązaniem. Zdaję sobie sprawę, że cały system opiera się o dość skomplikowany mechanizm i pewnie nie bedzie to bardzo proste ale: Myślę o wprowadzeniu pewnej modyfikacji do "Stock.move". Modyfikacja ta polegac miala by na tym, że w chwili gdy wykonuję ruch wybieram z listy produkt, automatycznie system sprawdza dostępność we wszystkich lokalizacjach i pokazuje ilości w każdej z nich na liście "source". Operator w tym momencie (praktycznie każda partia produktu ma swoje miejsce) wie ile w każdej z lokalizacji produktu posiada i ile może przenieść. Wydaje mi się, ze takie rozwiązanie byłoby doskonałe. Nie zechciał byś mi w tym pomóc ?

Dr.One
na 06.03.2015, 11:28

0
Dr.One
na 24.02.2015, 21:15

Hej hej,

Zgadzam się z Panem Panie Januszu, Produkt może występować w wielu lokalizacjach ale jeśli dokonuję przesunięcia z "konkretnej" lokalizacji .... to jednak inna historia prawda ? :)

Jeśli dokonuję/tworzę przesunięcie z menu przesunięcia lub ogólnej listy produktów to już zupełmnie inna sprawa. Tak przynajmniej 

wydaje mi sie byłoby logicznie. Jeśli zaś chodzi o pole "product_qty" to mam wątpliwości, dlaczego ?

 

Przyglądałem się temu i faktycznie, pole jako takie występuje i pokazuje aktualną wartość/ilość produktu ale tylko do chwili uruchomienia procesu "tworzenia/create" ruchu produktu.

Mimo, że pole o nazwie "produkt_qty" znajduje się w widoku stock.move jego wartość wynosi "0".

Jak wobec tego  spowodować żeby jednak pokazało mi ile faktycznie danego produktu znajduje się w magazynie ?
Dlaczego zależnie od trybu to samo pole zachowuje się tak dziwnie ?
Dlaczego jeśli przeglądamy dane wartości są prawidłowe i dlaczego w chwili włączenia edycji wszystko się zmienia ?

Chodzi o to, żę chciałbym ograniczyć np bieganie z długopisem i kartką papieru, notowaniem przed rozpoczęciem procedury przesuwania produktu. Osobnik dokonujący to właśnie przesunięcie musi bowiem, pamiętać ile danego produktu tam się znajduje. Prościej byłoby gdyby ta informacja była cały czas na ekranie prawda ?

Kwestię automatycznego wybierania lokalizacji produktu sobie odpuszczam, jeśli się nie da .... trudno chociaż podobnie jak z ilością było by poprostu wygodniej.

 

Wszelkie podpowiedzi w tych kwestiach .... baaaardzo mile widziane :)

Pozdrawiam

  • Oflaguj

Szczegółowe dane na temat ilości w lokalizacjach może dawać analiza kwantów. PS. nie wiem jak można .... dokonywać przesunięcia z "konkretnej" lokalizacji. ... trzeba ją najpierw przecież zawsze wybrać? Gdy jest zaś już wybrana to zgodzę się z tym, że mógłby system podpowiadać ile mamy tu do dyspozycji (ale to można b.prosto dorobić).

Janusz Stefaniak
na 24.02.2015, 21:48

Haaaa no a ja mogę ;) Zbudowałem moduł - taaak wiem - daleki co prawda od doskonałości bo wciąż walczę z podobnymi problemami jak pisałem powyżej ale np pobieram z bazy listę lokalizacji, magazynów i pięknie mi się wyświetlają, mogę je zmieniać itd i żeby było ciekawiej to nawet działa. Nie do końca jeszcze tak jak bym chciał ale .... działa. Zasadniczo za cel przyjąłem sobie rozwinięcie nieco ilości informacji zawartych w widokach list i form. Sporo informacji o produkcie w postaci odrębnych pól, pisałem o tym w którymś z wcześniejszych wątków. Produkty i ich opisy są warunkowane wartością pola produkt_type i względem tego pojawiają się listy odpowiednich pól poniżej w których znajdują się róznego rodzaju informacje. Może nie jest to najbardziej eleganckie rozwiązanie ale ..... co tam :) działa :) Poza tym to jest dla mnie więc nie zalezy mi na tym jak i czy zgodnie z czyimiś upodobaniami to zostało zrobione ;) Ma działać :) Ale wróćmy jednak do głównego wątku, Proszę mi podpowiedzieć albo może posłużyć sie przykładem obrazującym jak można to "dorobić", mam na myśli podpowiadanie w przypadku określonego produktu w określonej lokalizacji. Ciekawi mnie to bardzo, szukam, czytam i w dalszym ciągu nie rozumiem działania tego systemu. Może z nieco innej beczki chociaż to w jakiś sposób się łączy z tematem product_qty i pokazywaniem wartości w tym polu. Jeśli np mamy bardzo precyzyjnie określone pole np location_id i stock_id (i to mi akurat działa) W pliku py w definicji klasy product_template wprowadziłem takie oto linie: 'location_id':fields.many2one('stock.location','Location'), 'store_id':fields.many2one('stock.warehouse','Store'), Skutkiem tego, mogę wyświetlić na karcie produktu w widoku form informacje o magazynie w którym się produkt znajduje i lokalizacji w tymże magazynie. Gorzej z autoupdatem w/w w chwili przesunięcia te informacje się jeszcze nie zmieniają a to zapewne dlatego, ze albo zapisywane są gdzieś indziej albo pobierane są z jednego miejsca a zapisywane w innym. Niemniej rolę jaką założyłem spełniają bo łatwo znaleźć gdzie się dany produkt znajduje. To że operator musi te informacje aktualizować ręcznie ...... trochę to upierdliwe ;) Oczywiście wiem, że można tę samą informację zobaczyć w innych miejscach ale chodziło o to, żeby wszystko albo chociaż większość znajdowała się w jednym miejscu. Bezpośrednio widok form nie pozwala na dopisanie "location_id ani "stock_id" (w trybie Developers mode) wyświetlając błąd xml'a. Dlatego te dwa pola są dołączane z poziomu modułu. Jeśli tylko znajdę sposób jak doprowadzić do tego aby po przesunięciu automatycznie się aktualizowały to będzie jeszcze lepiej. Ale pewnie muszę jeszcze na to trochę poczekać i zrozumieć filozofię Odoo, nauczyć jak prawidłowo pobierać dane z jednego modelu/obiektu i umieszczać je w innym zachowując ich pełną funkcjoalność. Miejmy nadzieję, że to w końcu nastąpi :) Tymczasem jutro już środa :)

Dr.One
na 24.02.2015, 22:59

"PS. nie wiem jak można .... dokonywać przesunięcia z "konkretnej" lokalizacji. ..." W przypadku kiedy mamy w magazynie produkt w określonej lokalizacji, klikając na "Moves" w wybranym produkcie teoretycznie ta lokalizacja powinna się pojawić w okienku "Source location" lub lista lokalizacji w których ów produkt sie znajduje. Tak było by zdecydowanie wygodniej i nie trzeba by biegać z kartką w dłoni z zapisaną lokalizacja. Wiele osób ma problemy z pamięcia krótkotrwałą więc takie rozwiązanie byłoby ........ doskonałym :) Lub jesli dany produkt znajduje się tylko w tej jednej lokacji poprostu tę wybierać automatycznie :) Ot tak mi się nasunęło. Wydaje mi się, że nawet znalazłem taki moduł który te opcje usprawnia ale nie działa na v8.0. Szukam sposobu na zmuszenie tego modułu do działania :)

Dr.One
na 27.02.2015, 10:08

Robercie, czynisz raczej błędne założenia. 1) Lokalizacji może być wiele w jednym magazynie. 2) Można przesuwać także z lokalizacji położonej w całkiem innym. 3) I co najważniejsze opracowywane przesunięcia nie wymagają wcale stanu > 0, lokalizacja żródłowa jest zatem kompletnie dowolna. 4) Faktycznie czasami przydałoby się podręczne info ile czego mamy gdzie w danej chwili, z tym się zgodzę. Coś takiego mozna ew. sobie dorabiać.

Dariusz Żbikowski
na 27.02.2015, 10:18

:) To oczywiście możliwe , jestem początkującym w Odoo a jeszcze bardziej w programowaniu obiektowym, dopiero to poznaję, uczę się jak to działa i co mozna z tego wydobyć :) Dlatego moje pytanie moga się wydawać troche "dziwne". Niemniej, muszę powiedzieć, że możliwości dokonywania zmian są bardzo duże i zamierzam je wykorzystać :) Kto wie, może w końcu zbuduję takie usprawnienia do mojego Odoo, że będzie robił dokladnie to czego od niego oczekuję :) oczywiście gdyby jeszcze na forum znalazlo się jakieś gromo chetne do pomocy i podzielenia się wiedzą i wsparciem w projektach .... było by wręcz cudownie ale .... zobaczymuy :) Miłego weekendu zycze :)

Dr.One
na 27.02.2015, 17:04

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 24.02.2015, 11:42
Oglądano: 1292 razy
Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015, 21:18