Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

1

Ograniczenie dostępu do magazynu

przez
zibion
na 23.12.2015, 01:03 2657 odsłony

Chciałbym ograniczyć dostęp poszczególnych osob do konkretnych magazynów. Mam utworzone w systemie kilka magazynów działających niezależnie. Chciałbym aby osoby obsługujące magazyn widziały i miały dostęp tylko do swojego magazynu natomiast do pozostałych już nie.


0

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 24.12.2015, 10:41

Stosowne reguły dotyczące uprawnień definiowane są w modelu ir.rule. W przypadku magazynów zdefiniowana jest tam standardowo reguła o nazwie Warehouse multi-company, wyglądająca tak:

['|',('company_id','=',False),('company_id','child_of',[user.company_id.id])]

czyli user może operować na magazynie dla którego nie zdefiniowano firmy lub kóremu przypisano firmę będącą córką firmy usera i jest to reguła "globalna" - zatem dotyczy wszystkich użytkowników.

Jeśli chcemy to zmienić. Konieczna jest wymiana tej globalnej reguły na inne, specyfikowane dla kolejnych magazynów i nowo utworzonych grup użytkowników. Mogą one wyglądac np. jakoś tak:

[('id','=',5),'|',('company_id','=',False),('company_id','child_of',[user.company_id.id])] - dla grupy userów od magazynu nr 5

gdzie 5 to ID konkretnego magazynu.

PS. WAŻNE!!! Obawiam się tylko, że tego typu ograniczenia przysporzą ci sporo kłopotów związanych z "widocznością" presunięć międzymagazynowych i propagacją zapotrzebowań. Generalnie odradzam!

 

 

  • Oflaguj

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 23.12.2015, 01:03
Oglądano: 2657 razy
Ostatnia aktualizacja: 24.12.2015, 10:54