Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Migracja z Buchaltera do Odoo

przez
d21d3q
na 09.05.2015, 08:21 3601 odsłony

Parę dni temu odkryłem Odoo i jestem nimm zafascynowany.

Obecnie sprzedaż oraz księgowość jest prowadzona z wykorzystaniem buchaltera. Pytanie czy są jaieś narzędzia, które pomagają przenieść bazy danych z Buchaltera do Odoo? takich jak klienci, baza produktów, fakruty itp?

Hej, i jak sytuacja ? Poradziłeś sobie ? Próbowałeś cos z tym zrobić ?

Dr.One
na 14.05.2015, 13:06

0
Janusz Stefaniak
na 10.05.2015, 07:36

Nie wiem dlaczego Robert twierdzi, że masz nie uzyskać odpowiedzi na forum. Dziwne.

Standardowe narzędzia importu i eksportu danych wbudowane są w Odoo. Import z plików csv można wykonywać zwykle bez większych problemów. Nieco kłopotów może co najwyżej przysparzać import produktów (i ich cen) o ile mają one strukturę produktów z wariantami.

Faktur chyba nie ma sensu przenosić, przynajmniej moim zdaniem.

  • Oflaguj

Faktury bym przeniósł, żeby zobaczyć jak to wszystko będzie się prezentowało (wykresiki itp :)

d21d3q
na 10.05.2015, 13:22

Struktura faktur w Odoo jest nieco bardziej skomplikowana. Faktura ma sporo składowych: kontrahent, podatki, linie faktury, dziennik, produkt, pozycja fiskalna, forma płatności ... i jeszcze parę. Z tego powodu odradzam przenoszeni faktur o ile to nie jest konieczne, wymaga to sporo pracy przy predefiniowaniu wszystkich składowych i uzgodnieniu ich z importem (aczkolwiek jest to możliwe).

Janusz Stefaniak
na 10.05.2015, 15:43

0
Dr.One
na 09.05.2015, 22:33

Mnie Odoo fascynuje od kilku miesięcy, napisałem do tej pory kilka przydatnych (przynajmniej dla mnie i mojej firmy) modułów, z kilkoma następnymi walczę :)
Sam w sobie Odoo jest już na tyle dobry i uniwersalny, że w zasadzie można bez przerabiania spokojnie używać. Fakt, że nie jest idealny ale czy jest na świecie jakiś "Idealny" ? Nawet jeśli ktoś napisze dedykowany soft i tak zaraz się okazuje, że to źle to do poprawki, a tego wogóle niema :) więc podobnie jak ty, uważam, że Odoo jest SUPER :) Ciekawi mnie co będzie w wersji 9.0 :)

Mi niestety opornie szło początkowo bo wszystko inne niż to co do tej pory robiłem, trudno o wsparcie czy pomoc w roziązywaniu problemów a moja wiedza jeśli chodzi o python'a i wykorzystane frameworki żadna więc się morduję ucząc kolejno co i jak :) ale nie ma tego złego bo kopiąc po sieci i szukając rozwiązań trochę się już nauczyłem i powoli brnę do przodu :)

Jednakże w kwestii o którą pytasz obawiam się, że może być z tym trochę roboty :)
a gotowych narzędzi chyba niema.

  • Oflaguj

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 09.05.2015, 08:21
Oglądano: 3601 razy
Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015, 13:06