Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Jak dodać element do wyszukiwania QuickSearch - przykład [Zamknięte]

przez
Dr.One
na 05.01.2015, 09:18 2634 odsłony

- Pytanie został zamknięty z powodu: niezwiązane z tematem lub nieaktualne

przez
Dr.One
na 19.04.2015 12:16:13

Jak wcześniej wspominałem, usiłuję dodać pole według którego będę mógł wyszukiwać albowiem wyszukiwanie w/g elementów zawartych w nazwie to za mało. Chciałbym dodać pole "code" w którym znajduje się skrócona nazwa magazynu i wyszukiwać w/g tego pola ewentualnie o ile się nie mylę "location_id" które także może się nadawać, chociaż może nie będzie tak dobre jak "code" z uwagi na to, że przechowuje całą nazwę która może byc poprostu zbyt długa i skomplikowana. Potrzebuję więc przykładu który wskaże jak powinna wyglądać konstrukcja plików (moduł.py i moduł_view.xml).

W wersji 7 już potrafiłem dodać pole do widoku używając własnego modułu, w wersji 8 jeszcze nie wiem.

Jak to zrobić ?


1

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 05.01.2015, 14:37

Po pierwsze zauważ, że masz w systemie pole z numerem katalogowym towaru, po którym system standardowo dokunuje przeszukiwania. Po drugie masz podbnie działające pole z numerem EAN. Może warto je wykorzystać?

Po trzecie moduły napisane dla wersji 7 powinny w większości działać w wersji 8. Technologia tworzenia moduł_view.xml nie zmieniła się zbytnio. Moduł.py dla wersji 8 zwykle może wymagać tylko drobnych korekt w nagłówku np. zmiany:

from osv import fields, osv

na

from openerp.osv import fields, osv

tj. dodania przedrostków openerp

Po czwarte, jeśli chcesz używać nowego API, poczytaj jak to robić tutaj: https://www.odoo.com/documentation/8.0/reference/orm.html

  • Oflaguj

Pole z numerem katalogowym powiadasz .... pole z kodem EAN .... owszem ale to mi na nic, w systemie jest także wiele innych między innymi skrócona nazwa magazynu i lokalizacji (pole "code"). Bardziej niż cokolwiek innego interesuje mnie wyszukiwanie według tego pola. Dlatego pytam jak to zrobić, co zmienić lub co dodać i gdzie należy to zrobić. Trochę mnie zdziwiło kiedy w trybie Developer dodałem nowe pole ale za chiny nie mogłem umieścić go w widoku. Dlaczego ?? Nie mam bladego pojęcia, gdyby chociaż wystrzelil jakimś komunikatem a tu kompletnie nic. Czytam, szukam, porównuję i próbuję na "treningowym" serwerze zwalczyć problemy :) Jak juz się nauczę .... wprowadzę zmiany na serwerze gdzie mam wersję przygotowaną do pracy:)

Dr.One
na 07.01.2015, 15:25

Nazwa magazynu i lokalicacji mym zdaniem na niewiele Ci się przyda. To nie są cechy produktu. produkt może znajdowac się w różnych lokalizacjach. Dużo lepiej jest uzywac kategorii produktów, wariantów i ew. użyć tagów. Co do widoków. Zauważ, że są co najmniej dwa jego główne typy: form oraz tree. Być może edytujesz nie ten?

Dariusz Żbikowski
na 07.01.2015, 15:52

PS. zauważ także, że widoki dla danej klasy często są "nadpisywane" i kolejny wymienia/dodaje coś w widoku podstawowym. Może w ten sposób wymienić akurat to co ty wpisujesz, jeśli nie edytujesz poprawnego w kolejności nadpisywania.

Dariusz Żbikowski
na 07.01.2015, 15:57

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 05.01.2015, 09:18
Oglądano: 2634 razy
Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015, 14:37