Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

1

Faktury od dostawców a magazyn

przez
rajon
na 19.02.2015, 21:36 4817 odsłony

Witam.

Prowadzę jedno osobowy sklep osiedlowy i zainstalowałem odoo żeby zobaczyć na ile użyteczne byłoby dla mnie to rozwiązanie.

Wszystko fajnie, tylko czy istnieje metoda żeby towary które wprowadziłem do faktury automatycznie pojawiły się w magazynie?

Pozdrawiam.

 


1

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 20.02.2015, 17:41

Odoo organizuje swoją pracę nieco inaczej niż się spodziewasz. Pojęcie faktury jest nieco oddzielnym bytem w stosunku do ruchu towarów. Faktura nie zawsze odzwierciedla prawdę w tym zakresie. Może okazać się, że faktycznie przyjąłeś do magazynu np. 100 śrubokrętów a faktura opiewa tylko na 90, bo np. ktoś się pomylił. Może być też odwrotnie faktura opiewa na 100 ale do magazynu wprowadzasz tylko 90, bo następne 10 dostawca obiecał dać Ci dopiero za tydzień.

Realny ruch towarów związany jest z pojęciami zamowień. W przypadku zakupów, które jak rozumiem interesują Cię przede wszystkim, będą to Zamówienia zakupu.  To jest miejsce, które winno stanowić Twoje główne zainteresowanie. Ważnym, w Twoim przypadku, parametrem ustawień będzie również decyzja Ustawień fakturowania dla zakupów. Sugeruję ustawienie Wygeneruj faktury na podstawie zamówienia zakupu.

Procedura będzie następująca.

  1. Tworzysz zamówienie zakupu
  2. Akceptujesz je
  3. Na jego podstawie przyjmujesz towar (wychwytujesz ewentualne rozieżności)
  4. System generuje fakturę zgodną z zamówieniem (bez uwzględniania rozbieżności między dostawą i zamówieniem)
  5. Akceptujesz fakturę lub ją poprawiasz jeśli realnie jest inna niż to założyłeś (jeśli takie przypadki są częste lepiej inaczej ustawić metodę fakturowania)
  • Oflaguj


0
zibion
na 04.12.2015, 17:59

Metoda fakturowania którą proponujesz ma jedną wadę. Gdy cena na zamówieniu będzie inna niż na fakturze nie będzie możliwości jej korekty. Lepiej wybrać fakturowanie na podstawie przyjęć.

  • Oflaguj

Wszystko rzecz gustu i przyjętych w firmie metod rozliczania wartości magazynu i przyjętych zasad w księgowości. Jeśli fakturę otrzymujesz w tym samym momencie co i dostawę to twoja propozycja może być lepsza. Z tych właśnie powodów Odoo umożliwia wybór różnych metod postępowania.

Dariusz Żbikowski
na 05.12.2015, 13:52

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 19.02.2015, 21:36
Oglądano: 4817 razy
Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015, 17:59