Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Czy jest sens korzystać z odoo w PL?

przez
Jordan
na 27.02.2019, 12:55 2183 odsłony

Cześć,

oprogramowaniu FOSS odoo jest dominującym graczem i ten trend będzie się utrzymywał: niski próg wejścia, elastyczność, modułowość i społeczność. Niestety nie w Polsce. Polska społeczność jest niemalże niewidoczna na githubie, nie ma pełnego spolszczenia, nie ma obsługi faktur itp? Dlaczego tak się dzieje?.

Dlaczego jest tak, że te firmy, które już ogarną temat nie upubliczniają swojej pracy? Brak wkładu powoduje ponownie przepisanie modułów dla nowej wersji. Użytkowników i kontrybutorów praktycznie nie ma i nic nie jest w stanie ich przyciągnąć do tego oprogramowania. Kiedyś jeszcze mówiliśmy o cenie, obecnie już własnościowe oprogramowanie jest tańsze niż rozwijane w modelu OpenSource.

I do rzeczy? Chcę wdrożyć odoo w firmie produkcyjnej i podzielić się tym co wypracuję (moduły, zmiany itp.).  Jeśli już nie idzie to do upstreamu to czy mamy miejsce gdzie możemy się tym dzielić?

j.


0
Jordan
na 27.02.2019, 14:24

Myślałem o czymś innym, trzon polskiej wersji: fakturowanie, spolszczenie powinno być w publicznym githubie. Teraz polskie faktury są dostępne dla wersji 10 zrobione przez firmę Hadron w cenie ponad 400 PLN. Raz, że dla starej wersji, dwa że taka cena odstrasza tych co chcą to użyć w wersji mikro a następnie skorzystać z wsparcia w firmie zewnętrznej.

  • Oflaguj

Udało Ci się rozpocząć jakieś prace nad modułem do polskiej księgowości? Też zaczynam o tym myśleć. Może dobrym punktem wyjścia byłoby zrobienie jakiejś listy rzeczy, których są konieczne

Zdzisław Krajewski
na 06.10.2019, 16:51

0
Grzegorz Żurek
na 27.02.2019, 13:12

Słuszne założenie. Może Odoo Apps. Tam na pewno osoba szukająca konkretnego rozwiazania trafi na Twoją pracę.

Osobiście również korzystam, zanim zacznę tworzyć coś od podstaw.

  • Oflaguj

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

7 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 27.02.2019, 12:55
Oglądano: 2183 razy
Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019, 14:24