Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Cykliczne uruchamianie metod/def z poziomu menu "Settings/Automation/Scheduled Actions" - może ktoś jeszcze nie wie :) [Zamknięte]

przez
Dr.One
on 08.01.2016, 12:03 464 odsłony

- Pytanie has been closed z powodu: niezwiązane z tematem lub nieaktualne

przez
Dr.One
na 13.01.2016 21:38:09

Zupełnie przypadkiem wpadłem dzisiaj jak to działa i w jaki sposób mogę rozwiązać problem cyklicznego uruchamiania dowolnej funkcji z modułów które zbudowałem. We wcześniejszych pytaniach próbowałem uzyskać odpowiedź na podobne zagadnienie.
Na przykład, jeśli potrzebuję sprawdzić aktualny stan produktu, i szybko ocenić  czy potrzebuję zamówic więcej czy nie.

(Tak wiem, Odoo robi to używając wbudowanych metod, w moim przypadku odpada z uwagi na nieużywanie wymaganych modułów dlatego dodaję własne, które robią dokładnie to co potrzebuję).

Przygotowałem więc metodę (def) która będzie to dla mnie robiła, następnie w Settings/Automation/Scheduled Actions utworzyłem nowy rekord w którym:

- zakładka 'Infomation' ustawiłem:

Interval Number    1 (co ile)                         Interval Unit    Minutes

Next Execution Date    08/01/2016 11:51:00                             Number of Calls   -1 (-1 oznacza 'w nieskończoność')

Repeat Missed  Yes/No  (Yes - ponowić w przypadku niepowodzenia ;))

- zakładka 'Technical data' ustawiłem:

Action to Trigger

Object (stock.check1) mój obiekt/klasa

Method (_get_current_stock) moja definicja/metoda (ze wskazanego obiektu/klasy)

Arguments

() -  jeśli jakieś potrzebne

Tym sposobem może być wywoływana dowolna funkcja jeśli chcielibyśmy ją uruchamiać cyklicznie lub przez zadany okres czasu.

Może się komuś przyda ta informacja :)

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 08.01.2016, 12:03
Oglądano: 464 razy
Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016, 12:06