Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Podpis na generowanym dokumencie

przez
zibion
on 04.12.2015, 18:02 1272 odsłony

Czy można dodać podpis osoby która generuje dokument (np. dokument przyjęcia towaru do magazynu) na wydruku? Chciałbym aby wydrukowany dokument zawierał nazwisko osoby która go wystawiła.

0
zibion
na 05.12.2015, 16:51

Tylko jeszcze trzeba wiedzieć jak to zrobić. Nie jestem biegły w języku porgramowania a raczej na tym to polega.

• Oflaguj

Niestety, czasami potrzebny jest ktoś, kto "się zna". Mogłem tylko podać przykład, w poprawionej odpowiedzi.

Janusz Stefaniak
na 05.12.2015, 18:35

Chyba sobie odpuszczę temat. Masz rację ze nie za dobrze to wychodzi. Dzięki za pomoc.

zibion
na 08.12.2015, 11:58

0
Janusz Stefaniak
na 05.12.2015, 08:33

Każdy szablon raportu można zmodyfikować i dostosowac do swoich potrzeb. W menu ustawień technicznych dostępny jest cały zestaw narzędzi przeznaczonych do podobnych celów.

Przykładowo (zwykle będzie pasować), w odpowiednim miejscu wstaw:

Opracował: <span t-field="o.user_id.name"/>
Wydrukował: <span t-field="user.name"/>

• Oflaguj

Nie mogę sobie z tym poradzić. Nie chce mi działać jeśli tylko coś zmienię. Podpowiedz w którym miejscu powinno to być. Poniżej kod:

Supplier Address:
Warehouse Address:
Customer Address:

VAT:

:

Order (Origin) State Commitment Date Scheduled Date

Product Quantity Source Barcode Destination
Product Quantity Source Barcode Destination
: : :

zibion
na 06.12.2015, 18:26

Pozycja Wydrukował: działa w 100%. natomiast wpis powoduje błąd i raport się nie generuje. user.name daje nam tylko nazwisko osoby która drukuje natomiast najważniejsze jest kto dokonał przyjęcia. Pomocy!

zibion
na 06.12.2015, 19:17

Wszystko się zgadza, w przypadku "Pobrań" pozycja "Opracował" będzie generowała błąd. Napisałem, że taka wersja będzie pasować "zwykle" - jednak nie w tym przypadku. Przypadek "Pobrań" jest bardziej złożony. W typ przypadku nie jest kompletnie istotne kto opracował dokument, istotne dla Ciebie prawdopodobnie jest to kto wydał i kto przyjął. W każdym "Pobraniu" dokonujemy zawsze przesunięć z jednego miejsca do drugiego. Zatem nie ma tylko jednego user_id, który odpowiada za tę transakcję. W Twoim przypadku, jeśli istnieje taka konieczność, należy dodatkowo zdefiniować w bazie dwa nowe pola (wydał i przyjął) i dopiero wtedy je drukować.

Janusz Stefaniak
na 07.12.2015, 08:33

PS. zauważ dodatkowo, że zarówno przyjmujący jaki i wydający wcale nie musi być akurat użytkownikiem systemu, więc powstaje pytanie czy takie pola warto tworzyć, jeśli pozostaną w takich przypadkach i tak nie wypełnione.

Janusz Stefaniak
na 07.12.2015, 08:39

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

3 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 04.12.2015, 18:02
Oglądano: 1272 razy
Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015, 18:34