Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Jak to w końcu jest z tymi fakturami ?

przez
wojto83
on 07.02.2018, 19:43 180 odsłony

Moi drodzy.

Jestem w trakcie testowania odoo 10 przed wdrożeniem do nowej firmy produkcyjnej. Jak narazie muszę powiedzieć, że daje radę.

Walczę tylko z najczęstrzym problemem - faktury zgodne z wymaganiami PL

Wiem, że temat był poruszany już nieraz ale w sumie nie znalazłem żadnej konkretnej podpowiedzi. Dlatego ponawiam pytanie.

Jak dostosować szablon faktur tak by był zgodny z naszym prawem ? Wiem jak wejść do edycji szablonów ale nie jestem specem w htmlu i nie chcę niczego zniszczyć.

Czy ktoś ma i może się podzielić kodem takiego poprawnego szablonu?

A jeżeli jest to dostępne tylko odpłatnie to gdzie to można kupić ?

Z góry dzięki za podpowiedź.

0
Tomasz
na 24.02.2018, 07:06

Myśmy dopasowali szablony dokumentów dla wersji 9 i będziemy robili teraz dla wersji 11 ale to duże modyfikacje i naprawdę skomplikowane dla faktury korekty no i szczególnie jak sie chce wystawiać fakturę w innej walucie. Jak Odoo nie używamy do księgowości to musimy dać swoje faktury księgowemu a on już Pliki JPK może wygenerować z swojego systemu. Zrobiliśmy też integracje z Comarch Optima jak by ktoś chciał to zautomatyzować.

• Oflaguj

0

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 09.02.2018, 11:38

Problem wymagań fiskalnych PL jest nieco głębszy i nie polega tyko na dostosowaniu szablonu faktury. Wszystko realnie zależy od tego w jaki sposób i do których operacji wykorzystujesz Odoo. Czy używasz go jednocześnie do księgowości czy też zależy Ci wyłącznie na wydruku faktury. Przykładowo, ustawa VAT określa dokładnie jak winna wyglądać faktura zwykła (np. data dostawy powiązana z operacjami magazynowymi), jak winna wyglądać faktura zaliczkowa, jak duplikat i np. jak winna wyglądać korekta.  Dostosowanie się do tych wymogów nie sprowadza się wyłącznie do edycji szablonu wyglądu. Z innymi problemami zetkniesz się gdy dodatkowo będziesz chciał np. generować rejestry VAT czy pliki JPK. Z jeszcze innymi wtedy, gdy koniecznym dla Ciebie będzie dostosowanie się także do Ustawy o rachunkowości. 

Zależnie od tych warunków niezbędna dla Ciebie będą różne moduły programowe wspierające te czynności. W naszej firmie dysponujemy kompletem takich.

• Oflaguj

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

5 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 07.02.2018, 19:43
Oglądano: 180 razy
Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018, 07:06